Kontakta oss Nutricia

Våra medarbetare

Arbetar du inom hälso-och sjukvården och har frågor om våra produkter? Välkommen att kontakta vår kundtjänst, Nutricia Direkt, eller din regionala produktspecialist, som som även ansvarar för information, utbildning och service.

Produktspecialister

Våra produktspecialister är legitimerade dietister och-/eller sjuksköterskor. Kontakta någon av våra kunniga medarbetare vid frågor eller funderingar om våra produkter och produktområden.

Vi hjälper dig också att skapa en utbildning anpassad efter era behov eller för mer information om utbildningar och föreläsningstillfällen som hålls i just din region. Läs mer om detta på Nutricia Academia

Alexandra Johansson

Norra Stockholm, Uppland, Gävleborg

alexandra.johansson@danone.com 073-152 42 92

Amanda Gardelin

Södra Stockholm & Västmanland

amanda.gardelin@danone.com073-152 51 85

Anna Magouli

VGR & Jönköping

anna.magouli@danone.com070-819 53 88

Emelie Vikell Andersson

VGR & Kalmar

emelie.vikell-andersson@danone.com076-698 08 97

Gustav Ohlsson

Halland, Kronoberg & VGR

gustav.ohlsson@danone.com 076-698 08 96

Johanna Carpsjö Sjögren

Västra & Södra Stockholm, Sörmland, Örebro

johanna.carpsjo-sjogren@danone.com073-152 52 95

Karin Dahlqvist

Gotland, Östergötland & Norra Stockholm

karin.dahlqvist@danone.com073-152 52 72

Linda Jakobsson

Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland, Jämtland och Dalarna

linda.jakobsson@danone.com070-341 12 17

Isabella Rääf

Norra Skåne

isabella.raaf@danone.com 070-946 99 96

Sara Karlsson

Föräldraledig

sara.karlsson@danone.com073-153 33 66

Metabola sjukdomar

Nutricia har, förutom sondnäringar, tillbehör och näringsdrycker, produkter för medfödda metabola sjukdomar och PKU.  Söker du mer ingående information och fakta kring dessa ämnen och om våra produkter är du välkommen att kontakta vår produktspecialist Malin Swärdhammar.

Malin Swärdhammar

Category Manager Sweden, Metabolics & Epilepsy

malin.swardhammar@danone.com076 698 09 10

Nutricia Direkt

Arbetar du inom hälso- och sjukvården, eller är diagnostiserad patient, är du alltid välkommen att kontakta vår kundservice, Nutricia Direkt.
Tel: 08- 24 15 30 (Knappval 2)
E-mail: info.amnse@danone.com
Öppettider: Helgfria vardagar 9:00-15:00 ( lunchstängt 12-13)

Beställa produkter

Om du jobbar inom hälso- och sjukvården kan du beställa våra produkter via vår webbshop, www.nutriciastore.se
Tel: 08-24 15 30 (Knappval 1)  E-mailorder.amnse@danone.com

Öppettider: Helgfria vardagar 8:00-16.30

Läs mer på vår sida om beställa produkter

 

Nutricia Academia - skräddasydda utbildningar

Nutricia Academia Utbildningar

Vi erbjuder utbildningar i klinisk nutrition för dietister, läkare, sjuksköterskor och annan vårdpersonal.

Läs mer